Metody Pracy

PSYCHOBIOLOGIA

Metoda ta pomaga spojrzeć na chorobę z innej perspektywy – poprzez emocje nagromadzone w naszym ciele. Czasem nie jest łatwo do nich dotrzeć. Niekiedy emocje zostają zablokowane na bardzo wczesnym etapie życia. Jednak wszystkie sytuacje przydarzające się nam aktualnie są bardzo dobrą bazą do pracy.

TECHNIKA UWALNIANIA DAVIDA HAWKINSA

David Hawkins, amerykański psychiatra, nauczyciel duchowy, pisarz i wykładowca w dziedzinie zaawansowanych stanów duchowych oraz badań świadomości. Cierpiał na wiele chorób, z których sam się wyleczył. Pomagał wielu pacjentom uleczyć się z chorób, które medycyna akademicka uznała za nieuleczalne. Opracował techniki uwalniania emocji, które wspierają procesy zdrowienia oraz poprawiają jakość życia. Poprzez nazwanie emocji oraz odszukanie jej w ciele, pozostając w uważności i skupieniu, można daną emocję uwolnić poprzez uświadomienie sobie, iż jest to tylko pewna forma energii.

PSYCHOGENEALOGIA

Po przodkach dziedziczymy nie tylko geny. Dziedziczymy również emocje. Wszystkie nierozwiązane przez przodków trudne sytuacje życiowe przechodzą na kolejne pokolenia i domagają się uwolnienia.

Poprzez pracę z drzewem rodowym oraz aktualnymi sytuacjami życiowymi, można uzdrowić swoje życie zarówno jeśli chodzi o relacje jak i powtarzające się niekorzystne dla nas schematy życiowe. Uwalniając domagające się tego emocje, uzdrawiamy od nich przyszłe pokolenia. Nasza praca służy więc i pozostałym członkom rodu.

„Ci, którzy nas opuścili, nie są nieobecni,

są pośród nas, choć pozostają niewidzialni.”

– Święty Augustyn

Metoda Cichych Ustawień Systemowych

Metodę Cichych Ustawień Systemowych Rodzin opracował Bert Hellinger. Psycholog, psychoanalityk. Przez wiele lat prowadził warsztaty dotyczące dynamiki grupy. Odkrył uwikłania jednostki w teraźniejsze i przyszłe losy rodziny. Rozwinął metodę porządkowania pogmatwanych i zerwanych więzów – ustawienia systemowe.

Ustawienia Rodzinne porządkują system rodzinny, który z różnych powodów został zaburzony, np. poprzez wykluczenie któregoś z członków rodziny. Praca ustawieniowa przynosi widoczne efekty zarówno w relacjach osobistych jak i biznesowych, przynosi również spokój w relacji z samym sobą.